AKTIVITY

Kde,kudy a kam?

Máme pro Vás pár tipů.

Cyklo Toulky

01

Výlety -Národní park Podyjí a jeho okolí nabízí desítky kilometrů cyklotras,jak na našem území, tak i trasy zasahující do Rakouska. Na cyklotrasách narazíte na úchvatné výhledy,vinařské uličky  s ochutnávkou místních vín a domácích produktů.

02

Vinařská turistika

Vinářská Znojemská podoblast nabízí nespočet akcí během celého roku. V jarních a letních  měsících jednoznačně dominují akce "Otevřené sklepy" v jednotlivých vinařských sdruženích a obcích.Pravidelně druhý víkend v září probíhá největší vinařská akce v ČR "Znojemské historické vinobrání" a v období od 11.listopadu koštování mladých vín podávaných k tradiční husí pečínce se zelím a knedlíkem.

Národní park Podyjí

03

Národní park Podyjí (Thayatal) se rozkládá pouze na 64 km2 v údolí řeky Dyje, která zde protéká 40km úsekem. Vytváří zde mnoho meandrů lemovaných skalními útvary a kamennými moři. Jedná se o nejzachovalejší a nejméně dotčené říční údolí v ČR. Vyskytuje se zde 77 druhů chráněných rostlin z toho 18 druhů orchidejí. Bohatě je zde zastoupená i fauna s 65 druhy savců , 152 druhů ptáků, 7 druhů plazů , značné  zastoupení obojživelníků a hmyz kde za zmínku stojí 12 zvláště ohrožených  druhů  motýlů.

Památky a historie

04

Znojmo (Znaim), staré kdysi opevněné královské město na moravě, nyní druhé největší město jížní moravy, vybízí k procházkám historickými uličkami starého města a k návštěvám honosných kostelů a památek, jak ve městě tak i v okolí.Národní kulturní památka Znojemská rotunda může být první zastávkou na cestě do Znojemského hradu a k vyhlídce na údolí řeky Dyje. V sousedním hradním pivovaru je možné poznávat výrobu piva s ochutnávkou a také navštívit největší znojemskou vinotéku. Vranovský zámek, Bítovský hrad, Znojemské podzemí nebo radniční věž je malá ochutnávka toho co Vám nabízí Znojmo a jeho okolí.

Aktivní relax

05

Po vodě až na Můšovké jezera? Nic nemožného. Zajistíme zapůjčení lodi, včetně vodáckého vybavení.Nástupní stanice Stará vodárna pod přehradou.Příjemné osvěžení nabízí také Znojemská plovárna Louka, která nabízí spoustu vodních atrakcí a prostor pro relax.Vycházky po okolí Znojma nabízí nádherné výhledy,nedotknutou přírodu a přívětivé  lidi, kteří se s Vámi rádi podělí o své produkty (ochutnávky vín ve sklepních uličkách a místních produktů).

06

Speciální akce

Ochutnávka vín  - po dohodě můžeme zajistit ochutnávku vín  včetně občerstvení.

Sjíždění řeky Dyje - možnost rezervace lodí a vodáckého vybavení, včetně dopravy zpět.

Tovární 1a,

669 02 Znojmo

email: info@apodi.cz

Tel: +420 602 322 424

  • Facebook Sociální Icon

© 2018 by APODI. Proudly created with Wix.com